Aleksandra Fomina

Aleksandra Fomina

„Prieš rašydama kažką konkretaus, ne improvizuoto, kurį laiką turiu pabūti viena. Tada ieškau gero popieriaus, pageidautina visiškai balto, bet ir liniuotas tinka, o štai ant languoto kažkodėl negaliu rašyti. Reikia gero tušinuko, geriausiai parkerio. Popieriaus turi būti labai daug, kad žinočiau, jog turiu laisvę jį gadinti...“

Robertas Kudirka (khf.vu.lt nuotrauka)

Robertas Kudirka

„Nesikeikiu tik prie studentų, moterų ir vaikų.“ Doc. dr. Robertas Kudirka

Dainius Liškevičius

Dainius Liškevičius

Dainius Liškevičius – menininkas, išgarsėjęs projektu „Muziejus“. Jau keliose meno bienalėse įvairiose Europos šalyse pabuvojęs (2015-aisiais Lietuvai menininkas atstovavo Venecijos bienalėje) Dainiaus Liškevičiaus  „Muziejus“ vaizdžiai rodo trijų paslaptingų Lietuvos asmenybių – paskutinio Lietuvos partizano (?) Antano Kraujelio, maištininko Romo Kalantos ir Rembrandto šedevrą Ermitažo muziejuje peiliu išraižiusio ir sieros rūgštimi apipylusio Broniaus Maigio – likimus. 

Aurimas Lukoševičius

Aurimas Lukoševičius

Tai  žmogus iš mažo Lietuvos miestelio, neragavęs jokių filologijos mokslų, – talentingas, savitą, kandų kūrybos stilių turintis ir labai aštrias ir tamsias temas gvildenantis, atvirai ir žiauriai kalbantis rašytojas Aurimas Lukoševičius. Išgarsėjo romanu apie gaujų gyvenimą Lietuvoje po nepriklausomybės atgavimo – „Kūnai ir kristalai“.

Norman Mailer

Norman Mailer

Grįžęs iš karo Normanas Maileris ėmėsi rašyti ir, būdamas vos 25-erių, tapo populiariu rašytoju. Stengdamasis nugalėti aukščio baimę, gyveno viršutiniame dangoraižio aukšte. Jis buvo vienas pirmųjų intelektualų, nuolat pasirodydavusių televizijoje, siekė tapti Niujorko meru.