Yuval Noah Harari

Sapiens. Civilizacijos ramsčiai. Istorinis komiksas, II tomas

Istorinis komiksas / 2022 m. / psl. /

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 5/5 (Balsai: 1)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Ar įmanoma, kad svarbiausios žmonijos bėdos – karai, epidemijos, badmečiai ir nelygybė – atsirado prieš 12 000 metų, kai vydamiesi gausos ir našumo fantaziją Homo sapiens klajoklišką gyvenimą iškeitė į sėslų? Ar gali būti, kad užsimoję valdyti augalus ir gyvūnus žmonės patys atsidūrė karalių, šventikų ir kafkiškos biurokratijos gniaužtuose? Antras knygos „Sapiens. Istorinis komiksas“ tomas „Civilizacijos ramsčiai“ atverčia lemtingą žmonijos raidos skyrių – tai žemės ūkio revoliucija. Jame sužinosime, kaip kviečiai užkariavo pasaulį; kaip neįtikima dievo ir biurokratijos santuoka sukūrė pirmąsias imperijas; ir kaip karai, epidemijos, badmečiai bei nelygybė tapo neatsiejama žmogiškosios būties dalimi.

Vis dėlto nemanykite, kad knyga niūri ir slegianti. Anaiptol! Šmaikštūs veikėjai ir smagios spalvingos situacijos neabejotinai privers jus šypsotis. Juvalas, Zoja, prof. Sarasvatė, Sindė ir Bilas (dabar jau pažangūs ūkininkai), detektyvė Lopez ir daktarė Fikcija – su visais jais susipažinome jau pirmame knygos tome – vėl keliauja skersai išilgai po žmonijos istoriją: šįkart jie aiškinasi, kaip mūsų rūšį paveikė žemės ūkio revoliucija. Klastingas Mefistofelis atskleidžia jiems, kaip įvilioti žmones į pinkles, karalius Hamurabis pamoko apie įstatymo būtinybę, o Konfucijus išdėsto darnios visuomenės principus. Šiuolaikinio ūkininkavimo kilmė perteikiama per gėrio ir blogio kovą; stulbinama sukultūrintų augalų ir prijaukintų gyvūnų sėkmė pristatoma „Verslo naujienų“ skiltyse; urbanizacijos istorija persikelia į kelionių reklamos brošiūrą, siūlančią nuolaidas į senovės Babiloną ir Kiniją; nelygybės istorija atskleidžiama antžmogišku detektyviniu pasakojimu; įvairiuose knygos epizoduose ant scenos užlipa daug garbių asmenybių.

Antras istorinio komikso „Sapiens“ tomas – tai sąmojingai ir vaizdingai perpasakota nuostabi suaugusiems bei jaunuoliams skirta žmonijos istorija; skaityti ją galima atskirai arba kaip pirmo tomo „Žmonijos gimimas“ (kitos knygos, 2020) tęsinį.

Nuomonės