kitos knygos / Knygos / Numatoma išleisti / Vyras, kuris savo žmoną palaikė skrybėle (antras leidimas) Spausdinimui

Oliver Sacks

Vyras, kuris savo žmoną palaikė skrybėle (antras leidimas)

Negrožinė literatūra / 2024 m. / ISBN 978-609-427-612-5 / Kieti viršeliai / iš anglų kalbos vertė Kęstutis Šatkauskas / Dizainerė Lina Sasnauskaitė / Orig. pavadinimas „The Man Who Mistook His Wife for a Hat“ / Autoriaus nuotrauka © Adam Sourfield /

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.77/5 (Balsai: 44)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

„Vyras, kuris savo žmoną palaikė skrybėle“ – žymaus britų neurologo ir neuropsichologo Oliverio Sackso knyga, netikėtai tapusi tarptautiniu bestseleriu, laikoma neurologijos mokslo klasika.

Joje pasakojamos keistame ir painiame neurologinių sutrikimų pasauly pasiklydusių pacientų istorijos. Čia sutiksime žmones, patyrusius percepcinių ir intelektinių pokyčių, individus, kurie nevalingai kalba nešvankybes arba kurių galūnės jiems patiems tapo svetimos, matysime sudėtingas asmenybes, į kurias žiūrima kaip į protiškai atsilikusius ligonius, nors iš tiesų jos turi nepaprastų meninių ar matematinių gebėjimų.

„Vyras, kuris savo žmoną palaikė skrybėle“ – tai pasakojimai apie tikrąjį žmogiškumą, empatijos pratybos, padedančios suvokti, kokiose skirtingose realybėse gali gyventi žmonės. Šios knygos istorijos inspiravo meno kūrėjus – pagal jas statomos operos ir spektakliai, kuriami personažai.

„Neįtikėtinai įtraukianti knyga. Oliverio Sackso pasakojimai tokie gyvi, kad daugelis jų virsta įstabiomis metaforomis, apibūdinančiomis ne tik šiuolaikinės medicinos, bet ir šiuolaikinio žmogaus būsenas.“ (New York Magazine)

„Bene žymiausias XXI amžiaus autorius, rašantis medicinos tema.“ (New York Times)

„Provokuojantis žvilgsnis į žmogaus proto gelmes.“ (St. Louis Dispatch)

Nuomonės