Frank Herbert

Kopa

Mokslinė fantastika / kietais viršeliais / Iš anglų kalbos vertė Anita Kapočiūtė, redaktorė Jurgita Radzevičiūtė /

  • Rezultatas: 2.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 2.43/5 (Balsai: 40)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Kai dar nebuvo nei „Matricos“, nei „Žvaigždžių karų“, kai dar nebuvo nei „Enderio žaidimo“, nei „Neuromancerio“, jau buvo „Kopa“. Rengiamas naujas knygos vertimas – vertėja Anta Kapočiūtė.

Melanžas, arba tiesiog prieskonis, yra rečiausia ir vertingiausia medžiaga Visatoje. Pailgina žmogaus gyvenimą, be jos nebūtų įmanomos kosminės kelionės. O rasti jos galima vienoje vientelėje planetoje – rūsčiajame Arakyje, kuriame plyti dykuma.

Kas valdo Arakį, tas kontroliuoja prieskonio gavybą. O kas kontroliuoja prieskonio gavybą – valdo Visatą.

Kai Imperatorius atima Arakį iš didikų Harkonenų šeimos ir perduoda valdyti Atreidų šeimai, Harkonenai nepasiduoda be kovos, nužudo hercogą Letą Atreidą. Hercogo sugulovė ledi Džesika drauge su jų paaugliu sūnumi Polu pabėga į dykumą, juos išgelbsti fremenų – Arakio čiabuvių – gentis. Fremenams paklūsta kitas svarbus Arakio turtas – milžiniški smėlio kirminai, rausiantys urvus smėlynuose po karščiu tvoskiančiu dykumos paviršiumi.

Norėdamas sutelkti armiją, kad atkeršytų už tėvo žūtį ir susigrąžintų Harkonenų užgrobtą Arakį, Polas turi įgyti fremenų pasitikėjimą. O paskui su saujele karių stoti prieš nesuskaičiuojamus priešo pulkus. Jo kelionė pakeis viską.

 „Kopa“ išleista 1965 m. Autorius buvo apdovanotas Hugo ir „Nebula” apdovanojimais. Romanas sulaukė penkių tęsinių ir dviejų ekranizacijų (pirmos režisierius Davidas Lynchas), televizijos miniserialo, kompiuterinių žaidimų. F. Herberto sūnus Brianas Herbertas bei rašytojas Kevinas J. Andersonas parašė knygas apie „Kopos“ priešistorę. Nauja ekranizacija dabar kuriama, rež. Denis Villeneuve.

Nuomonės